Fundamenty i płyty fundamentowe

Płyty fundamentowe Biała Podlaska - gwarancja jakości.


Płyty fundamentowe to najważniejsza część domu, a dobrze wykonana płyta fundamentowa jak też ławy z odpowiedniej jakości betonu gwarantują stabilną podstawę dla wznoszonego budynku.

W kwestii fundamentów mają Państwo do wyboru dwa główne rozwiązania w postaci tradycyjnych rozwiązań ław fundamentowych oraz płyty fundamentowej. Jeśli mowa o zaletach tej drugiej opcji, to należy tutaj wspomnieć przede wszystkim o ekonomice oraz możliwości równomiernego rozłożenia ciężaru budynku na całej powierzchni płyty. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, iż obiekt pozostanie stabilny, a jego ściany i sufity nie popękają.

Z uwagi na te cechy płyty fundamentowe są szczególnie zalecanym rozwiązaniem w przypadku gruntów o słabej nośności, czyli np. gruntów niejednorodnych lub nasypowych.Ponadto grunty niezagęszczone bądź też obszary szkód górniczych oraz terenów, gdzie występuje wysoki poziom wód gruntowych. Kolejną zaletę płyt fundamentowych stanowi również brak mostków termicznych (co oznacza mniejsze rachunki za ogrzewanie) oraz mniejsza ilość etapów prac (co z kolei wiąże się z redukcją ryzyka popełnienia błędów oraz szybszą realizacją prac). Istotną zaletą tego typu konstrukcji jest także eliminacja nakładu pracy oraz kosztów przy budowie obiektów o skomplikowanej bryle, jak również nieregularnym rzucie.

Ławy fundamentowe to rozwiązanie tradycyjne dla naszego regionu


Tradycyjne ławy fundamentowe, to rozwiązanie idealne dla stabilnego terenu oraz budynków wysoko-kubaturowych. Najważniejszym elementem prac są oczywiście wykonane z niwelatorem prace ziemne. Gdy mamy do czynienia z gruntem niespoistym kładziemy nacisk na jego wymiane i zastąpienie kruszywem łamanym we frakcji co najmniej 0-61,5 mm. Przy odchyleniach zagęszczenia dokładnie dobijamy grynt pod ławą lub płytą maszynowo. Doskonałym wypełnieniem przed rozłożeniem betonu właściwego jest tak zwany suchy beton lub beton z gruszki o słabej klasyfikacji.Grubość takiej warstwy nie przekracza 10 cm.

Następnie równomierne rozłożenie stali zbrojeniowej, lub kraty zbrojeniowej dla płyt fundamentowych powyżej podłoża. Nie bez znaczenia jest zastosowanie certyfikowanego betonu o odpowiedniej klasie mPA i wysokiej zawartości żwiru. Co do zasady klasyfikacja betonu nie może być niższa niż 20 w skali C.

Posiadamy doświadczenie w wykonaniu płyt i ław fundamentowych


Nasza firma wykonuje płyty fundamentowe na co dzień , dlatego skontaktuj się z nami TUTAJ.

Podzielimy się z Państwem naszą wiedzą w teorii i to z przyjemnością!